Novinky

19.06.2009 19:30

České akademické hry

Naše nejzkušenější závodnice a studentka medicíny Iva Jakubíková se ve čtvrtek 18.6. zúčastnila závodu v Plzni v rámci Českých akademických her  Zde je její reportáž:

Každoročně se pro studenty Vysokých škol pořádá taková menší olympiáda ve všech možných sportech a mezi nimi samozřejmě nechyběla ani moderní gymnastika. Letošní hry byly opravdu povodené. Pořadatelé zajistili kvalitní závodní plochu, šatny a pro každého taky menší dárek za účast v podobě igelitky s tričkem a propagačním materiálem.
A o co zajímavého jste přišli? O nevídaně kvalitní obsazení v podobě Ivy Mendlíkové, Martiny Illichové či Olivie Malé v kategorii FIG, a pak nechyběla ani moje kategorie ve dvou volných sestavách. Mým největším zážitkem bylo stát při nástupu a závodit na jedné ploše s výše jmenovanými vynikajícími gymnastkami. O tom se mi ani nikdy nesnilo a díky studiu na VŠ a výdrži se člověku někdy splní i dětské sny. Navíc jsem neváhala a nasbírala i pár autogramů.
Velkým zpestřením byly i letošní hromadné pohybové skladby. Nechyběli studenti převlečení za baletky, tanec pravěkých lidí po krachu na burze, šmoulí skladba a jiná povedená vystoupení.
Příštím rokem se stává pořadatelem Univerzita Karlova, takže jste všichni srdečně zváni, aby jste sami na vlastní oči viděli, jací jsou studenti šikovní!

Iva Jakubíková 

18.06.2009 21:20

MČR v ZPMG

V neděli 14.6. se v krásné hale Sokola Královské Vinohrady konalo MČR v Základním programu moderní gymnastiky, do kterého se z přeborů Prahy probojovalo i 7 děvčat z našeho oddílu. Nejlepší výkon podala Kristýnka Sluková, která v obou sestavách podala stoprocentní výkon a právem jí tak náleží krásná bronzová medaile. Štěstí se příliš neusmálo na Terezku Tatičkovou, která spadla z rovnováhy v sestavě bez náčiní ani na Aničku Šulcovou ve II. kategorii, které se zakutálela obruč mimo závodní plochu. Lenka Barešová zvládla obě sestavy pěkně a vybojovala tak pěkné 10. místo. Ve III.ktegorii s nervozitou bojovala Nikola Galertová a na svých posledních gymnastických závodech vybojovala 15. místo. Adéla Sochůrková a Jana Světlíková bojovaly ve IV. kategorii. Oběma se jedna sestava povedla více a druhá méně, ale konečné umístění v 1. polovině startovního pole je rozhodně úspěchem. Všem zúčastněným závodnicím gratulujeme.

Na závěr bychom rádi poděkovaly organizátorům celého mistrovství. Závodu se zúčastnilo téměř 100 děvčat ve čtyř kategoriích. Závodilo se v družstvech složených vždy po jedné závodnici z každé kategorie, i v jednotlivkyních (vyhlašují se první tři místa) v každé kategorii. MČR v Základním programu je tak ze všech mistrovských soutěží v moderní gymnastice organizačně nejnáročnější a je velkým uměním vše zvládnout, což se v tomto případě podařilo na jedničku. Závod měl spád, rychlý průběh, žádné prostoje, všichni příjemně naladěni a usměvaví, prostě vše jak má být. Tímto všem zainteresovaným na přípravách a organizaci celého závodu chceme vyjádřit obdiv a poděkovat za perfektní práci.

Výsledky

31.05.2009 09:21

Přebor Prahy ZPMG

Tak a je to za námi. Nejdůležitější závod celého roku - přebor Prahy s vidinami postupu na MČR. A jak to dopadlo? Celkově říci že výborně, opět jsme potvrdily, že v ZPMG v Praze takřka nemáme konkurenci. Ale postupně.

Silná konkurence 45 závodnic se sešla v I. kategorii, kterou zcela suverénně ovládla Kristýnka Sluková a s náskokem 35 setin bodu se stala Přebornicí Prahy. Drobná nejistota připravila o druhé místo Terezku Tatičkovou. Velice pěkný výkon podaly také Kučerová Tereza (10.), Prokešová Žaneta (13), a Amálka Rybáková (22). Ve vyrovnané soutěži družstev pak těsně naše závodnice uhájily prvenství. Gatulujeme. 

Po polední pauze začal závod II. - IV. kategorie, od kterého jsme si též hodně slibovaly. První z našich želízek v ohni, jedna z favoritek závodu, Anička Machátová prožila malou sportovní tragedii. Po pádu švihadla neustála obrovskou nervozitu a zodpovědnost a zapomněla celou sestavu. Známka 0,0 bodu Aničku vyřadilla z boje o vytoužený postup na MČR. S obrovským strachem pak nastupovala na sestavu s obručí, trenérky i rodina tajily dech, jen aby to Áňa zvládla. Zvládla. 7,6 - 5. nejvyšší známka za obruč. Bravurně zvládly své sestavy Anna Šulcová a Lenka Barešová, které skončily jen těsně pod stupni vítězů. Velice pěkně také zacvičila Kačka Makovská a umístila se v první polovině startovního pole. V soutěži družstev děvčata vybojovala stříbrnou příčku.

Shodnou nejvyšší známku za sestavu s obručí obdržely Lucka Zemanová a Nikola Galertová ve III. kategorii, a tak o vítězství rozhodovala sestava s míčem.  Nikola míč zvládla slušně, zato Lucka roli favoritky neustála a dopustila se dvou hrubých chyb v podobě pádu náčiní, což Lucku snaslo o mnoho příček níž na končené 10. místo. Kačka Kopalová zajela obě sestavy pěkně a celkově vybojovala 9. místo. Nikola s napětím očekávala vyhlášení známek a verdikt, zda si udržela vedoucí pozici. Zimmermanová Kristýna (Sokol Malá Strana) - 7,95! (obruč 7,5) dostane Nikča 7,85 a získá zlato? Verdikt rozhodčích - 7,5 za míč nakonec stačí na druhé místo a i tak jistý postup na MČR. V soutěži družstev celkově 2. místo.

IV. kategorie a naše favoritky Jana Světlíková a Adéla Sochůrková potvrdily (sice trošku se štěstím v sestavách se stuhou), že patří ke špičce a po suverénních kuželích a méně povedené stuze skončila Áda první a Janička druhá. Tereza Pátková, po vzoru svých oddílových kolegyň předvedla pěkné kužele (7,55), ale pomotala stuhu (6,8). Zlatá medaile v družstvech všechny chmury rozptýlila.

Co říci závěrem? Snad ani není co dodávat, 5 medailových umístění v jednotlivkyních, všechna naše družstva na stupních vítězů, již teď 4 postupová místa na MČR (přímo postupují vždy 2 první závodnice z každé kategorie, případně další, dle počtu startujících na oblastních přeborech) hovoří za vše. Mohly bychom být spokojeny, ale nebyly bychom trenérkami, kdybychom byly spokojeny úplně maximálně. Vždy je co vylepšit a vypilovat a tak zbylé dva týdny do MČR určitě nepromrháme rozplýváním se nad úspěchy minulými, ale zaměříme se na další. 

fotogalerie

Výsledky - družstva 
Výsledky - jednotlivkyně

24.05.2009 21:55

Přebor Prahy v KP

Vrchol sezony mají za sebou naše závodnice kombinovaného programu. Ve II.kategorii podala velmi pěkný výkon Terezka Prokopová a zaslouženě si vybojovala v silné konkurenci čtvrté místo. V kategorii žen se z našich závodnic nejlépe vedlo Kristýně Zemanové. V sestavě s míčem sice bylo pár drobných nejistot, ale švihadlo Kristýna zacvičila s obrovskou dávkou energie a chutí, radost pohledět. První pražský přebor v ženách absolvovala Vendula Bartůňková. Švihadlo sice příliš neposlouchalo, za to obruč zajela Vendy se suverénním výrazem a jako jediná závodnice roztleskala při své sestavě přítomné diváky. Míč je mrcha kulatá a ráda utíká, o tom se bohužel přesvědčila Iva Jakubíková ve své sestavě. Naopak stuhu, nejobtížnější moderně-gymnastické náčiní, dokázala Ivanka zkrotit snad nejlépe za tuto závodní sezonu. Celkově naše závodnice působily na závodním koberci velice pěkně, a k postupu na MČR nechybělo mnoho. 

 

Výsledky:

II.Vtp -    Tereza Prokopová       4. místo

ženy:       Kristýna Zemanová     5.místo

              Iva Jakubíková           7. místo

              Vendula Bartůňková    8.místo

Výsledky pdf

            

    

17.05.2009 21:33

Moudrá sova v Ústí nad Labem

Slunnou neděli strávily naše závodnice v tělocvičně v Ústí nad Labem. Přátelský závod v ZPMG, dvojicích a pohybových skladbách provázely drobné nejasnosti ohledně přihlášených závodnic a účasti na oblastních přeborech. Nicméně nakonec se vše podařilo dohodnout a závod probíhal bez větších komplikací. Naše zkušenné gymnastky předvedly, že v tělocvičně nezahálejí a zacvičily své sestavy bez výrazných chyb. Smutnou hrdinkou závodů se stala Lenka Barešová, která si při rozcvičení zvrkla kotník, avšak jako správná bojovnice nastoupila k sestavě s obručí a bojovala o příčku nejvyšší. Kotník ale začal natékat a tak byla Lenka nucena ze závodu ostoupit. 

V odpoledním závodě dvojic a trojic zazářily Terzka Prokopová a Adéla Sochůrková ve společné skladbě s míči a to i přesto, že sestavu trénovaly jen jeden jediný trénink. Přehlídky pohybových skladeb se zúčastnily jak "nulky" se skladbou A je to!, která roztleskala celou halu, také naše slečny se společnou skladbou s obruči a míči pod názvem Wedding dance a sklidily oprávněný potlesk i věcnou kritiku od trenérek z jiných oddílů. Trenérky jsou zkrátka náročné všude.

Celodenní maraton v Ústí byl pro naše závodnice poslední prověrkou před přebory Prahy, které se budou konat pro ZPMG v sobotu 30.5. v Tyršově domě a bude se bojovat o postup na MČR.

fotogalerie

-mp-

06.05.2009 15:27

Memoriál Milady Duckeové

Stejně jako loni jsme se i letos zúčastnily Memoriálu Milady Duckeové a závodu družstev o Pohár města Mariánské Lázně a jako vždy se nám dařilo.
Mezi nejmenšími se Natálka Heltová umístila na pěkném 6. místě. V I. Kategorii se nám děvčata seřadila takto: na 2.m.Kristýnka Sluková na 3., Terezka Tatíčková a na 4. Terezka Kučerová. Ve II. Kat. po menším nezdaru v sestavě s obručí se Anička Machátová umístila na 5. místě a Lenka Barešová po nezdaru v sestavě se švihadlem na 6.místě. Ve III. Kat se nám také dařilo 1. místo si vybojovala poprvé ve své kariéře Kačka Kopalová a Lucka Zemanová obsadila i přes nepřízeň rozhodčích 4. místo a Nikola Galertová se po chybě v sestavě s obručí umísitila na místě 8.
V pohárovém závodě družstev jsme jako jediný pražský oddíl vybojovaly medailové umístění a to hned místo 2.
Děvčatům blahopřejeme a přejeme hodné úspěchů v nastávajícím Přeboru Prahy, kde budou bojovat o postup na Mistrovství ČR.

fotogalerie

-hs- 

25.04.2009 00:00

Jarní závod ZŠ Hovorčovická

Jako již tradičně, jsme se i letos zúčastnily pohárového závodu v ZŠ Hovorčovická. A i letos se nám dařilo a přivezly jsme si několik medailí. V 0. kategorii na stupínek nejvyšší dosáhla Natálka Heltová, bramborovou medaili si odvezla Adélka Lebedová. V první kategorii o příčku nejvyšší bojovaly Kristýnka Sluková s Terezkou Kučerovou. Kristýnka nakonec zaslouženě vyhrála. I.kategorii 3. tříd Terezce Tatičkové uniklo prvenství jen o jeden spadnutý uzlík v sestavě se švihadlem. V pauze před vyhlášením výsledků dopolední části závodu se v exhibičním vystoupení představily naše ženy. Ivanka Jakubíková předvedla svou sestavu se stuhou bez chyb, s krásným výrazem a sklidila tak zasloužený aplaus celé haly. Stejně tak Kristýna Zemanová a Vendula Bartůňková předvedly, že při tréninku nezahálejí a pilují své sestavy pro přebory Prahy, které budou již za měsíc. Po společné skladbě A je to!, našich nejmenších vyvrcholila exhibice velice zdařilým předvedení společné skladby s obruči a míči v podání Ivanky Jakubíkové, Kristýny Zemanové, Venduly Bartůňkové, Adély Sochůrkové a Terezy Prokopové, kterou připravujeme na podzimní sezonu. 

Odpolední část závodu zahájila II. kategorie, ve které Anička Machátová vybojovala bronzovou medaili a Anička Šulcová, která statečně cvičila i s výronem kotníku 4. příčku. Příjemným překvapením byl bezchybný výkon Kačenky Makovské a následné 5. místo. Nikoho na pochybách ve II. kategorii nenechala Terezka Prokopová a zcela suverénně si prošla závodem pro zlatou medaili. Krásné 3. místo si vybojovala Lucka Zemanová. Výborný výkon také podala Adéla Sochůrková ve IV. kategorii a stala se tak poslední zlatou medailistkou z letošního Jarního závodu ZŠ Hovorčovická. Celkem jsme si přivezly 4 zlaté 2 stříbrné a 2 bronzové medaile.

-mp-

fotogalerie

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

uhelky@gmail.com

Vytvořeno službou Webnode