Novinky

08.11.2009 10:14

Český pohár společných skladeb linie B - Mariánské Lázně

V neděli 1.11. 2009 jsme se zúčastnily našeho prvního závodu v této náročné kategorii (společných skladbách), kde velice záleží na tom, aby se děvčata scházela v plném počtu na každém tréninku, což musíme s potěšením uznat, se od září celkem dařilo. Ve společných skladbách se jedná o sestavu dlouhou 2 – 2,5 min, kterou  cvičí 4 – 6 gymnastek najednou, kdy všechny gymnastky musí provádět prvky obtížnosti současně. Celý program je tak mnohem náročnější, než sestavy ze Základního programu MG, kterému jsme se až dosud výhradně věnovaly. Skladby jsme z větší části nacvičily na letním soustředění a pilujeme a zkoušíme je od září.

Naše nejmladší závodnice (2002) Adélka Lebedová, Natálka Heltová, Kačka Hantáková, Terezka Kučerová a Hanička Nguyenová cvičí skladbu bez náčiní a na závodech podaly celkem slušný výkon, i když několik chybiček se samozřejmě vloudilo. 

Skladba s obručemi v podání Aničky Machátové, Kačky Makovské, Lenky Barešové, Kristýnky Slukové a Terezky Tatíčkové je podstatně náročnější, již jen proto, že se děvčátka, krom velkých "házeček" a další spousty manipulací s náčiním musí vyrovnávat s tím, že trénujeme na menším prostoru, než je závodní plocha a strop u naší tělocvičny také nemáme tak vysoký, jak je obvyklé ve sportovních halách, kde se pořádají závody. I přesto se děvčatům zadařilo a podaly pěkný výkon.

Naše nejstarší závodnice se bohužel přes nemoc Ivy Jakubíkové a zranění Adély Sochůrkové nemohly závodu zúčastnit ,což je velká škoda, protože skladbu mají již slušně natrénovanou a v "Mariánkách" se sešla velice silná konkurence, ve které by se jistě neztratily.

Teď nás čeká každý víkend závod – začínáme 15.11. Přeborem Prahy, pak následuje Vinohradský čert, kde se sjedou sklady z celé republiky, 29.11. závod na Zeleném Pruhu  a v  prosinci zakončíme přehlídkou pohybových skladeb v Plzni.

Děvčatům přejeme do závodů hodně úspěchů.

 

14.09.2009 21:34

Nová sezona

Soustředění za námi, prázdniny také, čas lenošení rychle utekl a teď již  zpět do poctivé tréninkové práce. Letošní podzim bude pro nás plný nových zážitků. Poprvé budeme závodit ve společných skladbách, takže není čas na žádné zahálení, ale na zodpovědnou přpřípravu na nadcházející závody. S radostí vítáme také nové členky oddílu, kterých letos přišlo až nezvykle mnoho a doufáme, že se jim gymnastika zalíbí a budou na koberci sklízet jen samé úspěchy. Nezbývá než popřát do nové sezony 2009/2010 hodně úspěchů.

19.06.2009 19:30

České akademické hry

Naše nejzkušenější závodnice a studentka medicíny Iva Jakubíková se ve čtvrtek 18.6. zúčastnila závodu v Plzni v rámci Českých akademických her  Zde je její reportáž:

Každoročně se pro studenty Vysokých škol pořádá taková menší olympiáda ve všech možných sportech a mezi nimi samozřejmě nechyběla ani moderní gymnastika. Letošní hry byly opravdu povodené. Pořadatelé zajistili kvalitní závodní plochu, šatny a pro každého taky menší dárek za účast v podobě igelitky s tričkem a propagačním materiálem.
A o co zajímavého jste přišli? O nevídaně kvalitní obsazení v podobě Ivy Mendlíkové, Martiny Illichové či Olivie Malé v kategorii FIG, a pak nechyběla ani moje kategorie ve dvou volných sestavách. Mým největším zážitkem bylo stát při nástupu a závodit na jedné ploše s výše jmenovanými vynikajícími gymnastkami. O tom se mi ani nikdy nesnilo a díky studiu na VŠ a výdrži se člověku někdy splní i dětské sny. Navíc jsem neváhala a nasbírala i pár autogramů.
Velkým zpestřením byly i letošní hromadné pohybové skladby. Nechyběli studenti převlečení za baletky, tanec pravěkých lidí po krachu na burze, šmoulí skladba a jiná povedená vystoupení.
Příštím rokem se stává pořadatelem Univerzita Karlova, takže jste všichni srdečně zváni, aby jste sami na vlastní oči viděli, jací jsou studenti šikovní!

Iva Jakubíková 

18.06.2009 21:20

MČR v ZPMG

V neděli 14.6. se v krásné hale Sokola Královské Vinohrady konalo MČR v Základním programu moderní gymnastiky, do kterého se z přeborů Prahy probojovalo i 7 děvčat z našeho oddílu. Nejlepší výkon podala Kristýnka Sluková, která v obou sestavách podala stoprocentní výkon a právem jí tak náleží krásná bronzová medaile. Štěstí se příliš neusmálo na Terezku Tatičkovou, která spadla z rovnováhy v sestavě bez náčiní ani na Aničku Šulcovou ve II. kategorii, které se zakutálela obruč mimo závodní plochu. Lenka Barešová zvládla obě sestavy pěkně a vybojovala tak pěkné 10. místo. Ve III.ktegorii s nervozitou bojovala Nikola Galertová a na svých posledních gymnastických závodech vybojovala 15. místo. Adéla Sochůrková a Jana Světlíková bojovaly ve IV. kategorii. Oběma se jedna sestava povedla více a druhá méně, ale konečné umístění v 1. polovině startovního pole je rozhodně úspěchem. Všem zúčastněným závodnicím gratulujeme.

Na závěr bychom rádi poděkovaly organizátorům celého mistrovství. Závodu se zúčastnilo téměř 100 děvčat ve čtyř kategoriích. Závodilo se v družstvech složených vždy po jedné závodnici z každé kategorie, i v jednotlivkyních (vyhlašují se první tři místa) v každé kategorii. MČR v Základním programu je tak ze všech mistrovských soutěží v moderní gymnastice organizačně nejnáročnější a je velkým uměním vše zvládnout, což se v tomto případě podařilo na jedničku. Závod měl spád, rychlý průběh, žádné prostoje, všichni příjemně naladěni a usměvaví, prostě vše jak má být. Tímto všem zainteresovaným na přípravách a organizaci celého závodu chceme vyjádřit obdiv a poděkovat za perfektní práci.

Výsledky

31.05.2009 09:21

Přebor Prahy ZPMG

Tak a je to za námi. Nejdůležitější závod celého roku - přebor Prahy s vidinami postupu na MČR. A jak to dopadlo? Celkově říci že výborně, opět jsme potvrdily, že v ZPMG v Praze takřka nemáme konkurenci. Ale postupně.

Silná konkurence 45 závodnic se sešla v I. kategorii, kterou zcela suverénně ovládla Kristýnka Sluková a s náskokem 35 setin bodu se stala Přebornicí Prahy. Drobná nejistota připravila o druhé místo Terezku Tatičkovou. Velice pěkný výkon podaly také Kučerová Tereza (10.), Prokešová Žaneta (13), a Amálka Rybáková (22). Ve vyrovnané soutěži družstev pak těsně naše závodnice uhájily prvenství. Gatulujeme. 

Po polední pauze začal závod II. - IV. kategorie, od kterého jsme si též hodně slibovaly. První z našich želízek v ohni, jedna z favoritek závodu, Anička Machátová prožila malou sportovní tragedii. Po pádu švihadla neustála obrovskou nervozitu a zodpovědnost a zapomněla celou sestavu. Známka 0,0 bodu Aničku vyřadilla z boje o vytoužený postup na MČR. S obrovským strachem pak nastupovala na sestavu s obručí, trenérky i rodina tajily dech, jen aby to Áňa zvládla. Zvládla. 7,6 - 5. nejvyšší známka za obruč. Bravurně zvládly své sestavy Anna Šulcová a Lenka Barešová, které skončily jen těsně pod stupni vítězů. Velice pěkně také zacvičila Kačka Makovská a umístila se v první polovině startovního pole. V soutěži družstev děvčata vybojovala stříbrnou příčku.

Shodnou nejvyšší známku za sestavu s obručí obdržely Lucka Zemanová a Nikola Galertová ve III. kategorii, a tak o vítězství rozhodovala sestava s míčem.  Nikola míč zvládla slušně, zato Lucka roli favoritky neustála a dopustila se dvou hrubých chyb v podobě pádu náčiní, což Lucku snaslo o mnoho příček níž na končené 10. místo. Kačka Kopalová zajela obě sestavy pěkně a celkově vybojovala 9. místo. Nikola s napětím očekávala vyhlášení známek a verdikt, zda si udržela vedoucí pozici. Zimmermanová Kristýna (Sokol Malá Strana) - 7,95! (obruč 7,5) dostane Nikča 7,85 a získá zlato? Verdikt rozhodčích - 7,5 za míč nakonec stačí na druhé místo a i tak jistý postup na MČR. V soutěži družstev celkově 2. místo.

IV. kategorie a naše favoritky Jana Světlíková a Adéla Sochůrková potvrdily (sice trošku se štěstím v sestavách se stuhou), že patří ke špičce a po suverénních kuželích a méně povedené stuze skončila Áda první a Janička druhá. Tereza Pátková, po vzoru svých oddílových kolegyň předvedla pěkné kužele (7,55), ale pomotala stuhu (6,8). Zlatá medaile v družstvech všechny chmury rozptýlila.

Co říci závěrem? Snad ani není co dodávat, 5 medailových umístění v jednotlivkyních, všechna naše družstva na stupních vítězů, již teď 4 postupová místa na MČR (přímo postupují vždy 2 první závodnice z každé kategorie, případně další, dle počtu startujících na oblastních přeborech) hovoří za vše. Mohly bychom být spokojeny, ale nebyly bychom trenérkami, kdybychom byly spokojeny úplně maximálně. Vždy je co vylepšit a vypilovat a tak zbylé dva týdny do MČR určitě nepromrháme rozplýváním se nad úspěchy minulými, ale zaměříme se na další. 

fotogalerie

Výsledky - družstva 
Výsledky - jednotlivkyně

24.05.2009 21:55

Přebor Prahy v KP

Vrchol sezony mají za sebou naše závodnice kombinovaného programu. Ve II.kategorii podala velmi pěkný výkon Terezka Prokopová a zaslouženě si vybojovala v silné konkurenci čtvrté místo. V kategorii žen se z našich závodnic nejlépe vedlo Kristýně Zemanové. V sestavě s míčem sice bylo pár drobných nejistot, ale švihadlo Kristýna zacvičila s obrovskou dávkou energie a chutí, radost pohledět. První pražský přebor v ženách absolvovala Vendula Bartůňková. Švihadlo sice příliš neposlouchalo, za to obruč zajela Vendy se suverénním výrazem a jako jediná závodnice roztleskala při své sestavě přítomné diváky. Míč je mrcha kulatá a ráda utíká, o tom se bohužel přesvědčila Iva Jakubíková ve své sestavě. Naopak stuhu, nejobtížnější moderně-gymnastické náčiní, dokázala Ivanka zkrotit snad nejlépe za tuto závodní sezonu. Celkově naše závodnice působily na závodním koberci velice pěkně, a k postupu na MČR nechybělo mnoho. 

 

Výsledky:

II.Vtp -    Tereza Prokopová       4. místo

ženy:       Kristýna Zemanová     5.místo

              Iva Jakubíková           7. místo

              Vendula Bartůňková    8.místo

Výsledky pdf

            

    

17.05.2009 21:33

Moudrá sova v Ústí nad Labem

Slunnou neděli strávily naše závodnice v tělocvičně v Ústí nad Labem. Přátelský závod v ZPMG, dvojicích a pohybových skladbách provázely drobné nejasnosti ohledně přihlášených závodnic a účasti na oblastních přeborech. Nicméně nakonec se vše podařilo dohodnout a závod probíhal bez větších komplikací. Naše zkušenné gymnastky předvedly, že v tělocvičně nezahálejí a zacvičily své sestavy bez výrazných chyb. Smutnou hrdinkou závodů se stala Lenka Barešová, která si při rozcvičení zvrkla kotník, avšak jako správná bojovnice nastoupila k sestavě s obručí a bojovala o příčku nejvyšší. Kotník ale začal natékat a tak byla Lenka nucena ze závodu ostoupit. 

V odpoledním závodě dvojic a trojic zazářily Terzka Prokopová a Adéla Sochůrková ve společné skladbě s míči a to i přesto, že sestavu trénovaly jen jeden jediný trénink. Přehlídky pohybových skladeb se zúčastnily jak "nulky" se skladbou A je to!, která roztleskala celou halu, také naše slečny se společnou skladbou s obruči a míči pod názvem Wedding dance a sklidily oprávněný potlesk i věcnou kritiku od trenérek z jiných oddílů. Trenérky jsou zkrátka náročné všude.

Celodenní maraton v Ústí byl pro naše závodnice poslední prověrkou před přebory Prahy, které se budou konat pro ZPMG v sobotu 30.5. v Tyršově domě a bude se bojovat o postup na MČR.

fotogalerie

-mp-

06.05.2009 15:27

Memoriál Milady Duckeové

Stejně jako loni jsme se i letos zúčastnily Memoriálu Milady Duckeové a závodu družstev o Pohár města Mariánské Lázně a jako vždy se nám dařilo.
Mezi nejmenšími se Natálka Heltová umístila na pěkném 6. místě. V I. Kategorii se nám děvčata seřadila takto: na 2.m.Kristýnka Sluková na 3., Terezka Tatíčková a na 4. Terezka Kučerová. Ve II. Kat. po menším nezdaru v sestavě s obručí se Anička Machátová umístila na 5. místě a Lenka Barešová po nezdaru v sestavě se švihadlem na 6.místě. Ve III. Kat se nám také dařilo 1. místo si vybojovala poprvé ve své kariéře Kačka Kopalová a Lucka Zemanová obsadila i přes nepřízeň rozhodčích 4. místo a Nikola Galertová se po chybě v sestavě s obručí umísitila na místě 8.
V pohárovém závodě družstev jsme jako jediný pražský oddíl vybojovaly medailové umístění a to hned místo 2.
Děvčatům blahopřejeme a přejeme hodné úspěchů v nastávajícím Přeboru Prahy, kde budou bojovat o postup na Mistrovství ČR.

fotogalerie

-hs- 

25.04.2009 00:00

Jarní závod ZŠ Hovorčovická

Jako již tradičně, jsme se i letos zúčastnily pohárového závodu v ZŠ Hovorčovická. A i letos se nám dařilo a přivezly jsme si několik medailí. V 0. kategorii na stupínek nejvyšší dosáhla Natálka Heltová, bramborovou medaili si odvezla Adélka Lebedová. V první kategorii o příčku nejvyšší bojovaly Kristýnka Sluková s Terezkou Kučerovou. Kristýnka nakonec zaslouženě vyhrála. I.kategorii 3. tříd Terezce Tatičkové uniklo prvenství jen o jeden spadnutý uzlík v sestavě se švihadlem. V pauze před vyhlášením výsledků dopolední části závodu se v exhibičním vystoupení představily naše ženy. Ivanka Jakubíková předvedla svou sestavu se stuhou bez chyb, s krásným výrazem a sklidila tak zasloužený aplaus celé haly. Stejně tak Kristýna Zemanová a Vendula Bartůňková předvedly, že při tréninku nezahálejí a pilují své sestavy pro přebory Prahy, které budou již za měsíc. Po společné skladbě A je to!, našich nejmenších vyvrcholila exhibice velice zdařilým předvedení společné skladby s obruči a míči v podání Ivanky Jakubíkové, Kristýny Zemanové, Venduly Bartůňkové, Adély Sochůrkové a Terezy Prokopové, kterou připravujeme na podzimní sezonu. 

Odpolední část závodu zahájila II. kategorie, ve které Anička Machátová vybojovala bronzovou medaili a Anička Šulcová, která statečně cvičila i s výronem kotníku 4. příčku. Příjemným překvapením byl bezchybný výkon Kačenky Makovské a následné 5. místo. Nikoho na pochybách ve II. kategorii nenechala Terezka Prokopová a zcela suverénně si prošla závodem pro zlatou medaili. Krásné 3. místo si vybojovala Lucka Zemanová. Výborný výkon také podala Adéla Sochůrková ve IV. kategorii a stala se tak poslední zlatou medailistkou z letošního Jarního závodu ZŠ Hovorčovická. Celkem jsme si přivezly 4 zlaté 2 stříbrné a 2 bronzové medaile.

-mp-

fotogalerie

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

uhelky@gmail.com

Vytvořeno službou Webnode