Informace o nás

            Začátek roku 2011 je pro náš gymnastický oddíl významným mezníkem. Právě od tohoto roku začínáme psát novodobou historii úplně nového občanského sdružení pod názvem SK MG Stodůlky Praha. Do té doby jsme byli součástí tělovýchovné jednoty respektive sportovního klubu pod názvem Uhelné sklady Praha. Nechceme naši bohatou oddílovou historii odstřihnout, je za ní snad vidět kus práce, tak mi dovolte, abych se o ní jen krátce zmínila.

            Oddíl moderní gymnastiky při SK Uhelné sklady založila na začátku 80. let naše první a poslední absolutní mistryně světa Hana Sitnianská-Mičechová. Její mnohaleté zkušenosti ze závodní a posléze trenérské činnosti zaručovaly vysokou úroveň trenérské práce i v našem oddíle. Pod rukama slavné gymnastky prošlo několik generací úspěšných gymnastek, ale i stovky dětí, které si chodily zacvičit jen tak pro radost. Tréninky oddílu MG probíhaly nejen ve sportovní hale Na Cibulkách, ale i v ZŠ Socháňova v Řepích a v ZŠ Kuncova ve Stodůlkách. Byly doby, kdy se oddílového závodu v  hale Na Cibulkách účastnilo více než 400 dětí z obou škol.

            Oddíl si nikdy nedělal ambice prezentovat vrcholovou gymnastiku, i když se v minulosti několik děvčat probojovalo ve volných sestavách až na Mistrovství republiky ČR, kde určitě našemu oddílu ostudu nedělaly. Snažili jsme se být oddílem přístupným pro všechny i pro ty méně disponované.

            Po přebudování sportovní haly na squashové a tenisové kurty se na naši činnost místo nenašlo, a tak jsme se definitivně přemístili do ZŠ Kuncova, kde působíme dodnes.

Hana Sitnianská nevychovávala pouze úspěšné mladé gymnastky, ale i trenérky a své nástupkyně. Jednou z nich je i Mgr. Šárka Panská, která se pod vedením Hanky dostala až do státní reprezentace a po ukončení trenérské kariéry Hanky Sitnianské převzala celý oddíl.

            V současné době má oddíl kolem 50 dětí a je výhradně zaměřen na základní program MG.  Rádi přivítáme všechny dívenky, každého věku, které mají rády pohyb spojený s hudbou. Chvíli nám trvalo, než jsme si vybudovali své postavení, jak v konkurenci pražských oddílů, tak i ostatních oddílů z celé republiky. Dnes už můžeme říci, že právě v základním programu MG patříme k nejúspěšnějším oddílům v republice. Pyšníme se medailovými úspěchy v mistrovských i pohárových soutěžích jak v závodech jednotlivkyň, tak i společných skladeb.  V posledních dvou letech se 16 našich gymnastek probojovalo na mistrovství republiky v základním programu MG. V Praze ani v celé republice nebyl žádný další oddíl, který by měl tak početné zastoupení ve všech věkových kategoriích. Velkou zásluhu na předním umístění našich děvčat má celý trenérský tým vedený Šárkou Panskou, Helena Škábová, Helena Arnoltová a Martina Petržilková.  Výrazně nám pomáhají i naše dospělé svěřenkyně, kterým se práce s gymnastickým potěrem také zalíbila Kristýnka Zemanová, Ivanka Jakubíková a Vendy Bartůňková. Snažíme se pokračovat v práci, kterou před více než dvaceti lety začala Hana Sitnianská. Byla a pořád je pro nás velkým vzorem a autoritou, na kterou nelze zapomenout, i přestože už jí v tělocvičně nevídáme tak často. Doufáme, že se nám podařilo alespoň částečně navázat na její trenérské úspěchy, a že se snad za naši práci nemusí stydět.

            Přejeme si, aby se našim malým i větším gymnastkám s novým nápisem na zádech SK MG Stodůlky Praha dařilo aspoň stejně dobře, ne-li lépe, jako za časů našich milých „Uhelek“. Bez poctivé práce trenérek a píle gymnastek to ovšem nejde. Takže ….huráááá do toho a máme vyhráno!!

Za trenérský kolektiv 

Mgr.  Šárka Panská

vedoucí trenérka SK MG Stodůlky Praha

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

uhelky@gmail.com

Vytvořeno službou Webnode