Novinky

17.11.2018 22:42

Finále Českého poháru

Letos zažíváme krásnou sezonu, z každého závodu vozíme medaile a poháry! Dnes si z finále Českého poháru vezeme 3 zlaté poháry za celkové vítězství (z 0.B, 0.A, a I. kat.) a jeden bronzový (III.kategorie) a k tomu postup na finále Česko-moravského poháru, kde děvčata změří síly i oddíly z Moravy.

Minulý týden na Přeboru Prahy se bojovalo o postup na Mistrovství České republiky ve společných skladbách linie B a náš oddíl bude mít zastoupení ve všech 4 kategoriích! MČR se koná již příští neděli v Sokole Královské Vinohrady. I.a II. kat. začíná v 10:00 a III. a IV. kat. v 15:20. Přijďte nám fandit!

05.11.2018 20:24

závodní sezona v plném proudu

Již 4 závody v rámci Českého poháru máme za sebou a též mnoho medaiových úspěchů. Prakticky všechny naše skladby sbírají medailová umístění. Již tuto sobotu nás čeká další důležitý závod - Přebor Prahy, kde se bude bojovat o postup na Mistrovství České republiky. Držte nám palce!

16.10.2018 21:01

Český pohár I. - Mariánské Lázně

V neděli 14.10. nás čekal úvodní závod série Českého poháru ve společných skladbách. Vstup do soutěže se skvěle povedl skladbám bez náčiní, kde v 0.A i v 0.B kategorii vystoupala děvčata na příčku nejvyšší. V I. kategorii Coraliny sice nepředvedly svou skladbu bez chyb, ale v celkovém součtu jich bylo nejméně a také jim vyneslo zlatou medaili. O poznání méně se dařilo Ramayam, které mají náčiní letos poprvé a bohužel to bylo na provedení až příliš vidět.

V odpoledním programu na úspěchy svých kolegyň děvčata nenavázala. Pěkný, ale nikoli bezchybný výkon předvedla "Švihadla" ve III.kategorii a vybojovaly bronz. Obruče ve II. kategorii předvedly skladbu slušně a vybojovaly 8. příčku. Velký díl smůly si vybraly naše nejstarší závodnice ve IV. kategorii, kdy se jim ve druhém provedení utrhla tyčka od stuhy a trochu zazmatkovaly s řešením nenadálé situace. 

Hned následující sobotu mohou děvčata své výkony potvrdit nebo vylepšit na závodech v Plzni.

03.06.2018 19:21

3+1+1 medailí z MČR

Na víkendovém maratonu závodů MČR v základním a kombinovaném programu naše závodnice vybojovaly celkem 4 individuální medaile a jednu v družstvu.

V základním programu v I. kategorii se na stříbrné příčce umístila Natálka Hnátková, Mistriní ČR se ve II. kategorii stala Lenka Jiravová, bramborovou příčku obsadila Zuzana Landrová, ve IV. kategorii si stříbrnou medaili odvezla Nikola Prchalová a nepopulární bramboru Eliška Poláková. Ani ostatní závodnice se v závodním poli neztratily a všechny se umístily v první polovině! 

ZP výsledky družstva
ZP výsledky

 

V nedělním závodě kombinovaného programu si stříbrnou příčku vybojovala Evička Kruseová, spolu s Veronikou Novou a závodnicemi Vodních staveb vybojovaly zlatou medaili v soutěži v držstev.

Celkem náš oddíl reprezentovalo 13 závodnic v základním programu a 5 závodnic v kombinovaném programu. Všem děvčatům děkujeme a gratulujeme ke krásným umístěním! 

Děkujeme také všem rodičům, kteří se aktivně zapojili do příprav a organizace závodu!

28.05.2018 20:32

Sezona 2018

V jarní závodní sezóně nám cinkaly medaile…….

Do nové závodní sezóny jsme vstoupili s velkým očekáváním. Do kombinovaného programu (KPMG) jsme zařadili nová děvčátka  (celkem jich závodilo 12) a to znamenalo vytvořit (úkol pro trenérky) a zejména natrénovat (úkol pro děvčata) nové závodní sestavy. Tvorba a trénink volných sestav je pro děvčata vždy velká změna, protože se hlavně od nich očekává vlastní iniciativa a  samostatná práce při tréninku!!! To poslední  se nám zatím moc nedaří J. Neustále musíme při tréninku rozhánět debatní skupinky, které vznikají okamžitě, jakmile dívky uniknou naší pozornosti J- 

Nicméně se nám podařilo závody absolvovat nad naše očekávání. Ze všech soutěží jsme vozili medaile a pěkná umístění , která dělala radost určitě děvčatům a rodičům, ale i nám trenérkám.  Nejdůležitější závod sezóny Přebor Prahy se nám také povedl a na Mistrovství ČR postoupilo z 12 závodnic  5  z toho Evička Kruseová (II. kategorie)  a Verunka Nová (IV. kategorie) nenašly v celé Praze přemožitelky. Verunka navíc zvítězila ve všech závodech, kterých se účastnila a to i ve velké konkurenci závodnic z Moravy.  Na krásných postupových místech se umístila ještě Adélka Soldánová, byla 4., Brigitka Kurzweilová postoupila z 2. místa a postupu ze 4. místa se dočkala i Terezka Kučerová.  Takže velká gratulace a výzva pro všechny účastnice MČR, které se koná už příští týden. Zde budou děvčata reprezentovat Prahu ve velké konkurenci děvčat z  oblastí  celé ČR. Ostatní se bohužel dál nedostaly, ale zaslouží také velkou pochvalu, protože ve velké konkurenci zejména  závodnic Vodních staveb  předvedly kvalitní  výkony  ať už to byla Anička Herzmannová, Sofie Hanžlová, Eliška Benešová , Sofie Kollmerová , Barbora Soldánová nebo Julie Šebková. Nesmím zapomenout na Kristýnku Slukovou, která do závodu nastoupila po dlouhém tréninkovém výpadku z důvodu nemoci a zacvičila sestavy opravdu s vypětím všech sil a překonala hlavně sama sebe.  Jsme moc rádi, že se mezi nás vrátila a doufáme, že jí to ještě chvíli vydrží, i když se školou a dalekým dojížděním to nemá jednoduché.  

Soutěže Základní programu (ZPMG) byly také pro náš klub velmi úspěšné, i přestože jsme kategorie oslabili o závodnice, které jsme přeřadily do KPMG, vítězné pozice jsme neopustili.  Na medailových postech nebo předních místech startovního pole se děvčata objevovala na všech závodech, které jsme absolvovali.  Stříbrné medaile si děvčata přivezla i ze  soutěže družstev  v Mariánských Lázních a  na Přeboru Prahy jsme obsadili 1. a 2. místo v I. a v II. kategorii a 1. místo ve IV. kategorii.  Přebor Prahy byl pro nás vůbec nejúspěšnějším závodem posledních let.  Na MČR postoupilo celkem  12 závodnic, což je nejvíce v celé historii našeho klubu. Kromě III. kategorie, kde jsme měli na 5. místě Magdu Mastníkovou jsme v každé kategorii  obsadili téměř všechna medailová místa. Na MČR  tak postoupila tato děvčata:

I.kategorie     Mlejnková Klárka (1. místo), Natálka Hnátková  (2. místo), Pertile Natálka (3. místo), Rudolská Terezka (4. místo)

II.kategorie     Landrová Zuzka (1. místo), Jíravová Lenka (2. místo), Šmídová Barča (3. místo), Vosyková Julča (4. místo)

IV. kategorie   Štrosová Agáta (1. místo) bohužel se nemůže zúčastnit,  Poláková Eliška (2. místo)Prchalová Nikola (4. místo)

V.  kategorie    Poláková Barča (3. místo)

Posledním přebornickým závodem byl Přebor Prahy v nemladších kategoriích 0. B a 0.A. Díky Kristýnce Zemanové, se kterou jsme, i přes její osamostatnění, nepřerušili spolupráci a získali další přebornické tituly a to v kategorii 0. B, kde vyhrála Tepluchina Sofia a na 3. místě byla Lesana Selena, obě závodící za náš klub. Kategorii 0. A s velkou převahou vyhrála Nikolka Štrombachová, které se konečně v této sezóně podařilo zlato!!!! a na  2. místě se umístila Laura Dufková .  Všechna děvčátka se snažila a některá předváděla i nadstandartní výkony, která bychom rádi viděli i v tréninku. Pevně věříme, že je závody povzbudí a zdravě motivují ještě k lepším tréninkovým výkonům, abychom se i na dalších závodech mohli radovat z krásných výsledků stejně jako po letošní závodní sezóně.

Na konec bych ráda poděkovala všem rodičům za jejich přízeň,  podporu a trpělivost při absolvování dlouhých 10 závodních víkendů s námi.  Tato podpora je velmi důležitá  jak pro závodnice, tak i pro nás trenéry, neboť bez této podpory bychom neměli co dělat J.

Poslední akcí je právě výše zmiňované MČR, které se koná v Praze  2. – 3. 6. 2018 v hale TJ VS Zelený pruh, a na které bych všechny příznivce našeho klubu chtěla pozvat. Na této vrcholné soutěži budeme mít početné zastoupení, a tak by bylo třeba mít i velký fan klub, který by naše závodnice v domácím prostředí povzbudil.

 

Za trenérský kolektiv

Vaše Šárka

 
25.04.2018 22:41

Sezona v plném proudu

Ani na jaře nezahálíme a závodíme. Naše úspěchy si můžete zkontrolovat v sekci výsledky. Zatím jsme spokojené, i když stále je co vylepšovat ;)

19.03.2018 10:51

STODŮLECKÝ POHÁR

29.11.2017 12:57

MČR

Historicky první republikové mistrovství v Linii B se konalo v neděli 26.11. v hale na Královských Vinohradech. Velká a důstojná hala, 4 rozcvičovací koberce, precizní organizace, to vše přispělo k opravdu vyjímečné atmosféře a pěknému závodu. Náš oddíl reprezentovaly dvě skladby v I. kategorii a jedna v kategorii třetí. Jako první z "našich" se představily Coraliny a reparát z minulého týdne (kdy se vinou několika pádů v prvním provedení nedostaly do finále) složily sice ne na jedničku, ale na dvojku určitě. Skladba One ve složení Majda, Aneta, Bára a Julie bohužel nepředvedla tak precizní výkon jako na přeboru Prahy, ale i přesto děvčata vybojovala pěkné 9. místo. Coraliny ve druhém, finálovém provedení bohužel také chybovaly a tak na ně zbyla pouze "brambora", ale i to je velký úspěch vzhledem k tomu, že ve startovním poli patří k těm mladším. A nutno dodat, že na počátku sezony bychom tomu vůbec nevěřily! Brigita, Bára, Eliška, Evička, Simča a Zuzka udělaly opravdu pořádný kus práce. 

Ve třetí kategorii byl boj velmi vyrovnaný a vítězil ten, komu nepadalo. Naše skladba ve složení Eliška, Julie, Nikola, Sofie a Verča předvedly vyrovnané výkony v obou provedeních a zaslouženě si vybojovaly BRONZOVOU MEDAILI! 

Všem závodnicím děkujeme za vzornou reprezentaci oddíllu a rodičům za jejich podporu!

VÝSLEDKY

Reportáž ze závodu bude v pořadu Sport v regionech, premiéra je ve čtvrtek 30.11.2017 ve 12:15 na ČT sport

 
28.11.2017 09:48

Vánoční besídka

Srdečně zveme všechny příznivce moderní gymnastiky na Vánoční besídku, která proběhne ve středu 13.12. v ZŠ Kuncova. Všechny diváky vyzvedneme v 16:00 u zadního vchodu do ZŠ. Přijďte, těšíme se na Vás!

 

17.11.2017 10:50

MČR

Na Mistrovství ČR ve společných skladbách linie B postoupily všechny tři naše skladby - obruče One a Coraliny a kužele! Gratulujeme!

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

uhelky@gmail.com

Vytvořeno službou Webnode