Novinky

01.04.2015 20:24

První úspěchy

Sezona již začala a první závodní zkušenosti již jsou za námi. Prvním testem pro naše závodnice byla účast na pohárovém závodě v Jablonci nad Nisou, kde o pouhou destinku unikla Elišce Benešové bronzová medaile v I. kategorii ZPMG, ve II.kategorii ovšem již neunikla Elišce Polákové a hned kov nejcennější si s velkým náskokem vysoutěžila Lenka Barešová.

Po dlouhé době jsme šest našich děvčat posunuly do vyšší kategorie - KPMG, kde na rozdíl od ZPMG nemají dvě povinné sestavy, ale jen jednu povinnou a jednu volnou. V II.kategoii naše tři statečné bojovnice dopadly nad očekávání dobře. Klárka Lovíšková se umístila pátá, Verča Nová čtvrtá a vítězkou kategorie se stala Agátka Štrossová! Naše "jedničky" (závodnice I.kat.KPMG) se ještě moc nepopasovaly s technikami náčiní jak kuželů, které poněkud padaly ani stuhy, která se jim příliš až příliš motala. Nicméně zkušenost k nezaplacení a další motivace pro práci v tréninku.

Hned následující neděli se zúčastnily snad všechny naše závodnice našeho již devátého ročníku Stodůleckého poháru u nás v domácích podmínkách. Pozvání přijaly již tradičně spřátelené oddíly z Vodních staveb, Mariánských Lázní a Vysokého nad Jizerou. Závodu se zúčastnilo přes 100 děvčat ve všech katčegoriích základního i kombinovaného programu. Výsledky najdete zde.

27.03.2015 17:30

Stodůlecký pohár

Zveme všechny příznivce na tradiční Stodůlecký pohár. Začínáme v neděli 29.3.v 9:30 závodem ZPMG, a v 15:00 závodem v KPMG. K vidění bude přes 110 gymanstek z 6 oddílů všech věkových kategorií.

25.01.2015 18:46

Příprava na novou sezonu

Odpočinek je již za námi a my rozhodně nezahálíme a již pracujeme na nových sestavách pro jarní sezonu.  Letos jsme to vzaly důkladně a v sobotu si pořádně protáhly těla. Jak nám to šlo můžete shlédnout v naší galerii ;)

Fotogalerie

03.01.2015 15:37

PF 2015

Milí přátelé,

finálovým závodem v Břeclavi jsme ukončili sezonu společných skladeb a s přelomem roku se dostáváme do závodní sezony jednotlivkyň. K těmto chvílím většinou patří bilancování nad časy uplynulými a tak se tedy pojďme podívat, jak jsme se v podzimní části sezony činily v trochu netradičních číslech.

 

7 bylo závodů ČESKOMORAVSKÉHO poháru

7 trenérek objíždělo s dětmi závody

7,5 hodiny byla průměrná délka jednoho závodu

9 závodů jsme se zúčastnily (z toho 6 v rámci ČSM Poháru)

13 medailových umístění si děvčata vybojovala

21 bylo závodnic našeho oddílu účastnících se závodů ve společných skladbách

43x nastoupila naše děvčata k závodnímu provedení svých skladeb

56x vyhodily při závodním provedení své náčiní děvčata ze skladeb s obručemi a míči

méně než 56x při závodním provedení své náčiní chytily děvčata ze skladeb s obručemi a míči

133 hodin jsme strávily přípravou společných skladeb v naší tělocvičně

150m2 je naše tréninková plocha

169m2 je velikost závodního koberce

564 závodních provedení skladeb jsme mohly shlédnout

818 známek udělily naše rozhodčí

1410 minut (což je téměř 24hodin) zabralo závodní provedení skladeb

2000 ks kamenů jsme nalepily na závodní trikoty

2400 km jsme za závody nacestovaly

nevyčíslitelná - radost z úspěchu a pocitu dobře odvedené práce.

 

Děkujeme Vám všem za přízeň a těšíme se, že rok 2015 pro nás bude minimálně tak úspěšný a plný radosti jako ten, s kterým jsme se již rozloučily. 

 

Ze srdce Vám přejeme vše nejlepší v roce 2015.

Váš trenérský tým oddílu SK MG Stodůlky Praha

Šárka

Helena

Helča

Martina

Kristýna

Vendula

Jana

14.12.2014 12:07

Český pohár III.

Po "bramborovém" víkendu, kdy se v sobotu 22.11. zúčastnily naše Ptáčata silně obsazeného závodu Golden Cup na Žižkově a poměřily síly se skladbami z linie A a nedělního Brněnského draka, kde své síly poměřily obruče a míče, jsme vyrazily na finále Českého poháru na Zelený pruh. Ptáčata v dopolední části závodu ukázala, že na tréninku nezahálí a předvedla svou skladbu v obou provedeních velmi precizně. Za své provedení si děvčata ve složení Eliška, Julie, Barunka, Brigit, Simonka a Zuzanka zaslouženě odvezly stříbrnou medaili a stejné ocenění jim patří i po sečtení bodů z celého Českého poháru, kde je porazily pouze děvčata z Vinohrad.

Obruče v závěru dopolední části také předvedly slibný výkon, i když se nevyvarovaly drobných nepřesností v chytání náčiní, která je nakonec stály cenné body a vítězství. A tak si Verča, Julie, Sofie, Josefka, Eliška a Karolína odvážejí stříbrné medaile jak ze závodu tak i z celkové České části poháru.

Příjmeným překvapením bylo vyhlašování výsledků, kdy všechny medailistky převzaly ocenění a osobní gratulaci přímo od známé herečky Dany Morávkové.

V odpolední části závodu se představily naše nejzkušenější závodnice a to ve velmi silně obsazené IV. kategorii s míči. Děvčata téměř dva týdny netrénovala v plném složení, nicméně závod zvládly slušně a odměnou jim byly bronzové medaile ze závodu a celkové druhé místo v Českém poháru. Čestným hostem pro nás byla zakladatelka našeho oddílu, mistryně světa v moderní gymnastice paní Hana Mičechová-Sitnianská. Za její milá slova a podporu děkujeme!

Výsledky

28.11.2014 19:55

Vánoční akademie

Vážení rodiče,

srdečně Vás zveme na vánoční vystoupení moderních gymnastek, která se bude konat ve středu 10.12. od 16:00. Malé gymnastky Vám předvedou co vše se od září naučily.

Sraz diváků bude v 15,55 hod. u zadního vchodu do ZŠ Kuncova.

Prosíme o přezutí

Těší se na Vás kolektiv trenérek a dětí

 

Budete si moci pro děti zakoupit oddílová tréninková trička a kraťasy, nebo doobjednat oddílovou soupravu.

Tradičně na vystoupení přijede také paní Šimková, která nám šije tréninkové či závodní trikoty a ostatní oblečení.

Pokud by měl někdo zájem a možnost dodat pro děti nějakou drobnost, budeme rádi.

Díky a v novém roce Nashledanou

První trénink pondělí 5. 1. 2015

18.11.2014 19:28

Zlatá Plzeň

Druhá část Českého poháru se konala v Plzni a naše tři "společky" opět přijely poměřit síly s ostatními českými oddíly. Ptáčata v 0.kategorii si již v pátek na mezioddílovém závodě otestovala formu a v neděli v Plzni děvčátka ukázala, že na tréninkách nezahálí a zaslouženě si odvezly medaile nejcennější a především výborný dort jakožto cenu. Obruče také předvedly mnohem jistější výkon a tak si zklamání z bramborové medaile v Zubří vylepšily hned zlatou medailí a mohly si též pochutnat na dortu. V odpolední části závodu se v silné konkurenci IV. kategorie představily naše "nejstarší". Děvčata závod od závodu své provedení zlepšují, jak technicky, tak výrazem a často již zvládnou roztleskat halu. Tentokrát jim tance s míčem vynesly těsné druhé místo za preziczními soupeřkami z oddílu Mika Chomutov.

Videoreportáž

Fotogalerie

Výsledky

Za fotografii děkujeme paní Benešové

 

09.11.2014 13:03

Moravský pohár II. - Zubří

Dobrodružný výlet vlakem až na Moravu jsme si udělaly, abychom se mohly zúčastnit závodů v konkurenci silných Moravských týmů. Obruče tentokrát ve složení Verča, Julie, Josefka, Karolína a Sofie, podala velice slušný výkon, který nakonec rozhočí ohodnotily na konečné čtvrté místo. 

Míče nastoupily do závodu velice přesvědčivě, nicméně ani jedno provedení se neobešlo bez hrubých chyb. Potěšující ovšem je, že celkový projev je závod od závodu lepší a ve chvíli, kdy se děvčatům zadaří skladbu "zajet" bez chyb mohou pomýšlet na mnohem lepší umístění než 4. místo.

Z Moravy tedy vezeme dvě brambory, další závodní zkušennosti a spoustu zážitků z cestování vlakem.

Další zastávkou bude druhá část ČESKÉHO POHÁRU v neděli 16.11. v Plzni.

09.11.2014 12:43

Vinohradský pohár

Nedělní podzimní dopoledne jsme tentokrát strávily v krásné Vinohradské hale na pohárovém závodě. Závodu se zúčastnily Ptáčata, která vylepšila své závodní provedení a po zásluze v silné konkurenci obsadila bronzovou příčku. Obruče zvládly svá provedení také lépe, než v Marinánských Lázních, ale pád v poslední výměně děvčata odsunul z boje o zlato na konečnou bronzovou příčku.

Výsledky

27.10.2014 19:39

ČESKÝ POHÁR I. - Mariánské Lázně

První kolo Českého poháru a první úspěchy. V 0. kategorii se naše Ptáčata umístila na krásném druhém místě. Obruče ve druhé kategorii předvedly obě provedení velmi pěkně, bohužel prakticky stejná chyba v závěru každého provedení s pády náčiní za závodní plochu nemohou být důvodem k dobrému umístění. Ale konečné 4. místo je velkým příslibem do dalších závodů. Naše "míčařky" ve IV. kategorii předvedly v silné konkurenci obě provedení s jistotou a po nepovedeném Chomutovském závodě se mohly oprávněně radovat z medailového, bronzového umístění. 

výsledky

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

uhelky@gmail.com

Vytvořeno službou Webnode