Novinky

13.11.2015 17:03

Prázdniny

16.11. je v ZŠ volno a tudíž všechny tréninky ODPADAJÍ! 

Těšit se budeme opět ve středu 18.11.

27.10.2015 21:06

Český pohár I.

Se začátkem podzimu přichází jako každý rok Českomoravský pohár společných skladeb. Letošní první závod České části poháru byl zorganizován jako již tradičně v Mariánských Lázních. Závodu se účastnilo pět z našich šesti „společek“.   Dopolední program zahájila kategorie 0.B, ve které se předvedly naše nejmladší. Skladbu zacvičily pouze s malými chybkami a tak se mohly těšit z bronzové medaile. V kategorii 0.A se ve velké konkurenci prosadily naše „Coraliny“ a díky preciznosti a velkému soustředění se nedopustily žádné velké chyby a obsadily krásné druhé místo a to pouze s rozdílem dvou desetin od vítězek. Na další skvělý výsledek a to dokonce ve stejné kategorii, pouze o stupeň níž, dosáhla „Ptáčata“. 

Odpolední část závodu zahájila II. Kategorie, kde bojovaly naše větší obruče. Konkurence byla vysoká a bohužel náčiní nás úplně neposlouchalo. Několikrát se zatoulaly obruče, jednou dokonce mimo závodní plochu. I přes velké chyby v prvním provedení se děvčata vzpamatovala a druhé provedení zacvičily o poznání lépe. Nakonec v závodě skončily na hezkém čtvrtém místě. Naše nejzkušenější kužele naopak ukázaly, že věčné trénování „házeček“ se vyplatilo. První provedení zacvičily pouze s malými chybami, v druhém naprosto bez pádu. Tímto krásným výkonem obsadily druhé místo.

Závody v Mariánských Lázních byly pro náš oddíl celkově velmi úspěšné a my se těšíme na další v Plzni.

Vendy

Výsledky

 

01.09.2015 08:27

Nábor

15.06.2015 10:59

Oddílový závod

Vážení rodiče a příznivci moderní gymnastiky,

srdečně Vás zveme na přebor oddílu SK MG Stodůlky Praha a zároveň poslední cvičení letošního školního roku.

KDY: středa 17.6. 2015 ZŠ Kuncova

14:45 sraz všech závodnic před ZŠ Kuncova

15:30 sraz rodičů a diváků u zadního vchodu ZŠ

17:00 vyhlášení výsledků a udílení cen

po závodě proběhne informační schůzka ohledně letních soustřední a zahájení nové sezony.

Po létě se na všechny v září (7. 9. 2015) opět těšíme.

Prosím sledujte webové stránky, kde budou vyvěšeny informace k časům jednotlivých tréninků. 

Hezké prázdniny přejí trenérky MG. A děti, CVIČTE!  ;)

24.05.2015 12:38

Závodíme...

Jarní sezona je v plném proudu a vlastně již téměř v závěru. Po několika pohárových závodech, ať již více či méně úspěšných nás čekají již pouze dva závody - pohárový závod na Zeleném Pruhu a pro ty, které se kvalifikovaly vyvrcholení celé sezony na Mistrovství republiky v Chomutově. Poté se ještě několikrát setkáme v tělocvičně a 17.6. na oddílovém přeboru se rozloučíme a půjdeme si užít zasloužené prázdniny. 

Závodů jsme letos absolvovaly dosti, účastnit se mohly prakticky všechny členky našeho oddílu a medailových umístění také není málo. Vzhledem k náročnosti sezony jsme trošku pozapomněly aktualizovat naše webové stránky. Přeci jen, raději věnujeme čas a energii práci v tělocvičně či povinnostem na závodech, než telegrafickými zprávami na internetu. 

Jako již tradičně v květnu proběhl jeden z nejdůležitějších závodů sezony a to Přebor Prahy, který je postupovou soutěží na Mistrovství republiky. Tradičně patříme v Praze k nejúspěšnějším oddílům v Základním programu. Letos jsme se po dlouhé době účastnily i závodu v Kombinovaném programu a nutno říci, že ve vyrovnané konkurenci se naše závodnice rozhodně neztratily. Závod v KP sice vypadal spíš jako mezioddílový přebor mezi závodnicemi z Vodních staveb a našimi děvčaty, nicméně děvčata z Vodních staveb patří již několik let mezi republikovou špičku a tak dvě třetí místa rozhodně nejsou zklamáním! Bronzovou medaili si vybojovala ve II. kategorii Agáta Štrosová a v kategorii I. Kristýna Sluková. Mrzet může pouze u stupínek uniknuvší postup na MČR, kam z Pražské oblasti postupuje přímo pouze vítězka kategorie a dle počtu startujících v jednotlivých oblastech možná ještě stříbrná medailistka. Oběma našim děvčatům tedy postup unikl pouze o kousek. 

V Základním programu jsme potvrdily kvality našich závodnic a ve všech kategoriích (kromě III.kat. ZPMG, ve které nemáme závodnici) jsme získaly individuální zlaté umístění, tak vítězství v družstvu. V I.kat. zvítězila Eliška Benešová, ve II.kat. zvítělzila Julie Šebková a na druhém místě se umístila Karolína Maletová a ve IV. kategorii na stupínek nejvyšší dosáhla Lenka Barešová a svým "životním výkonem" si stříbrnou medaili a poprvé i postup na MČR zajistila Anna Machátová

A aby toho nebylo málo, část našich závodnic startovala také na pohárovém závodě v Plzni, kde si některé vyzkoušely závody vůbec poprvé!

Všem účastnicím Přeborů gratulujeme ke krásným výsledkům, všem závodnicím oddílu za vzornou reprezentaci klubu na veškerých závodech a rodičům za podporu.

Výsledky všech závodů najdete zde.

Za fotografie děkujeme paní Benešové.

 

01.04.2015 20:24

První úspěchy

Sezona již začala a první závodní zkušenosti již jsou za námi. Prvním testem pro naše závodnice byla účast na pohárovém závodě v Jablonci nad Nisou, kde o pouhou destinku unikla Elišce Benešové bronzová medaile v I. kategorii ZPMG, ve II.kategorii ovšem již neunikla Elišce Polákové a hned kov nejcennější si s velkým náskokem vysoutěžila Lenka Barešová.

Po dlouhé době jsme šest našich děvčat posunuly do vyšší kategorie - KPMG, kde na rozdíl od ZPMG nemají dvě povinné sestavy, ale jen jednu povinnou a jednu volnou. V II.kategoii naše tři statečné bojovnice dopadly nad očekávání dobře. Klárka Lovíšková se umístila pátá, Verča Nová čtvrtá a vítězkou kategorie se stala Agátka Štrossová! Naše "jedničky" (závodnice I.kat.KPMG) se ještě moc nepopasovaly s technikami náčiní jak kuželů, které poněkud padaly ani stuhy, která se jim příliš až příliš motala. Nicméně zkušenost k nezaplacení a další motivace pro práci v tréninku.

Hned následující neděli se zúčastnily snad všechny naše závodnice našeho již devátého ročníku Stodůleckého poháru u nás v domácích podmínkách. Pozvání přijaly již tradičně spřátelené oddíly z Vodních staveb, Mariánských Lázní a Vysokého nad Jizerou. Závodu se zúčastnilo přes 100 děvčat ve všech katčegoriích základního i kombinovaného programu. Výsledky najdete zde.

27.03.2015 17:30

Stodůlecký pohár

Zveme všechny příznivce na tradiční Stodůlecký pohár. Začínáme v neděli 29.3.v 9:30 závodem ZPMG, a v 15:00 závodem v KPMG. K vidění bude přes 110 gymanstek z 6 oddílů všech věkových kategorií.

25.01.2015 18:46

Příprava na novou sezonu

Odpočinek je již za námi a my rozhodně nezahálíme a již pracujeme na nových sestavách pro jarní sezonu.  Letos jsme to vzaly důkladně a v sobotu si pořádně protáhly těla. Jak nám to šlo můžete shlédnout v naší galerii ;)

Fotogalerie

03.01.2015 15:37

PF 2015

Milí přátelé,

finálovým závodem v Břeclavi jsme ukončili sezonu společných skladeb a s přelomem roku se dostáváme do závodní sezony jednotlivkyň. K těmto chvílím většinou patří bilancování nad časy uplynulými a tak se tedy pojďme podívat, jak jsme se v podzimní části sezony činily v trochu netradičních číslech.

 

7 bylo závodů ČESKOMORAVSKÉHO poháru

7 trenérek objíždělo s dětmi závody

7,5 hodiny byla průměrná délka jednoho závodu

9 závodů jsme se zúčastnily (z toho 6 v rámci ČSM Poháru)

13 medailových umístění si děvčata vybojovala

21 bylo závodnic našeho oddílu účastnících se závodů ve společných skladbách

43x nastoupila naše děvčata k závodnímu provedení svých skladeb

56x vyhodily při závodním provedení své náčiní děvčata ze skladeb s obručemi a míči

méně než 56x při závodním provedení své náčiní chytily děvčata ze skladeb s obručemi a míči

133 hodin jsme strávily přípravou společných skladeb v naší tělocvičně

150m2 je naše tréninková plocha

169m2 je velikost závodního koberce

564 závodních provedení skladeb jsme mohly shlédnout

818 známek udělily naše rozhodčí

1410 minut (což je téměř 24hodin) zabralo závodní provedení skladeb

2000 ks kamenů jsme nalepily na závodní trikoty

2400 km jsme za závody nacestovaly

nevyčíslitelná - radost z úspěchu a pocitu dobře odvedené práce.

 

Děkujeme Vám všem za přízeň a těšíme se, že rok 2015 pro nás bude minimálně tak úspěšný a plný radosti jako ten, s kterým jsme se již rozloučily. 

 

Ze srdce Vám přejeme vše nejlepší v roce 2015.

Váš trenérský tým oddílu SK MG Stodůlky Praha

Šárka

Helena

Helča

Martina

Kristýna

Vendula

Jana

14.12.2014 12:07

Český pohár III.

Po "bramborovém" víkendu, kdy se v sobotu 22.11. zúčastnily naše Ptáčata silně obsazeného závodu Golden Cup na Žižkově a poměřily síly se skladbami z linie A a nedělního Brněnského draka, kde své síly poměřily obruče a míče, jsme vyrazily na finále Českého poháru na Zelený pruh. Ptáčata v dopolední části závodu ukázala, že na tréninku nezahálí a předvedla svou skladbu v obou provedeních velmi precizně. Za své provedení si děvčata ve složení Eliška, Julie, Barunka, Brigit, Simonka a Zuzanka zaslouženě odvezly stříbrnou medaili a stejné ocenění jim patří i po sečtení bodů z celého Českého poháru, kde je porazily pouze děvčata z Vinohrad.

Obruče v závěru dopolední části také předvedly slibný výkon, i když se nevyvarovaly drobných nepřesností v chytání náčiní, která je nakonec stály cenné body a vítězství. A tak si Verča, Julie, Sofie, Josefka, Eliška a Karolína odvážejí stříbrné medaile jak ze závodu tak i z celkové České části poháru.

Příjmeným překvapením bylo vyhlašování výsledků, kdy všechny medailistky převzaly ocenění a osobní gratulaci přímo od známé herečky Dany Morávkové.

V odpolední části závodu se představily naše nejzkušenější závodnice a to ve velmi silně obsazené IV. kategorii s míči. Děvčata téměř dva týdny netrénovala v plném složení, nicméně závod zvládly slušně a odměnou jim byly bronzové medaile ze závodu a celkové druhé místo v Českém poháru. Čestným hostem pro nás byla zakladatelka našeho oddílu, mistryně světa v moderní gymnastice paní Hana Mičechová-Sitnianská. Za její milá slova a podporu děkujeme!

Výsledky

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

uhelky@gmail.com

Vytvořeno službou Webnode